Huviringid Hummuli Rahvamajas

Tegutsevad ringid 2021/22

Memmede rahvatantsurühm "Hõbejuus"

Memmede rahvatantsurühm "Hõbejuus" alustas 1995. aastal. Alustati 8 liikmega, hetkel on liikmeid 10. Esimeseks juhendajaks oli Hilja Sööt, järgnes Silvi Abolkaln. Praegu juhendab rühma Eha Mandel.
 
Tantsuoskusi on näidatud kohalikel üritustel (jaanipäevad, jõulud, erinevad kontserdid jne), Mulgi pidudel, Lõuna-Eesti Memme-Taadi Suvepidudel, Valgamaa tantsupidudel jne. Ürituste nimekiri, kuhu memmed on esinema jõudnud, on väga pikk.
 
Koos tähistatakse ka sünnipäevasid ning rühma aastapäevi.
 
Proovid toimuvad Hummuli Rahvamaja saalis kord nädalas: esmaspäeviti kell 16.30.
 
Juhendaja
Eha Mandel
ehamandel@gmail.com

 

Hummuli käsitööring

Tegutseb aastast 1991. Loojaks ja pikaaegseks juhendajaks oli Kersti Sirel, kelle kodus hakkas ring  koos käima, erinevaid tehnikaid õppima ja kauneid esemeid valmistama endale ja oma perele. Ring on koos käinud Hummuli koolimajas, lasteaia ,,Sipsik" ruumides, kortermajas sotsiaalkorteris ja hetkel asume endises Hummuli vallamajas. Oleme ,,Leader" toetuse abiga soetanud kiriteljed ja käärpuud, olemas on ka vanad maateljed. Viimati sai ring endale valla abiga tööstusliku õmblusmasina ja overlock masina, millest oli siiani suur puudus. Valmistasime ringi naistega aastal 2013 Hummuli lasteaiale Sipsik mulgiainelised rõivad, et lapsed saaksid Mulgi folklooripäevadel käia ja kaunid välja näha. See oli suur heategevusprojekt ja selleks kulus hulk vabatahtliku töö tunde. Käsitöönaised said oma oskuste pagasit proovile panna õmblemise, tikkimise, kaaruspaela kudumise, vööde- ja sukapaelte põimimise läbi. Valmis 12 komplekti riideid, mida lasteaed siiani kasutab. Oleme koostööd teinud Karula naisseltsiga, käinud neil külas, korraldanud ühist õpituba ja koos käinud Läänemaal käsitöö tegijatega kohtumas ja rahvusliku käsitööga tutvumas. ERMi ühiskülastusi on olnud mitu ja alati jäävad teele ka poed, kust saab käsitööks vajalikku osta. Ka Hummuli looduspäevadel ja ,,Unustatud mõisate" külastusmängul  oleme õpitubasid korraldanud. Meie põhisuund on praktilisus ja taaskasutus. Loome kauneid praktilisi esemeid enda kodu kaunistamiseks ja oma perele ja sugulastele kinkimiseks.

Täna juhendab ringi Külli Starke

Ring käib koos Hummuli külakeskuses kolmapäeviti kell 18.00 ja ootab uusi liikmeid.