« Tagasi

Tõrva kirik-kammersaalis on avatud Jaanus Eensalu näitus

Mai alguses avati Tõrva kirik-kammersaalis tunnustatud kujundus- ja meediakunstniku Jaanus Eensalu näitus "Sinise lipu mees". 

Kunstnik kirjeldab oma näitust nii: 
"Õnnelik kunst! Indiviidi loomuses on tahe olla õnnelik ning pühendada ennast lemmiktegevusele. Töö, mida me austame, armastame, oskame ning suudame selle kaudu luua vaimset ja/või füüsilist väärtust, annab meile võimaluse olla protsessis osaleja - kunstnik, looja.

Mis on õnnelik kunst? 
Õnneliku kunsti nägemine eeldab seismist, paigal püsimist, vaimset ja füüsilist iseseisvust ning avatud tunnetuslikku positiivsust st peatust. Õnneliku kunsti omandamise põhiprintsiibi aluseks on era tulme* retrospektiivne legend, omandajale vaimse heaolu ja tasakaalu tekitaja.

See on õnneaeg ehk õppimise aeg! 
Tee esimene samm - peatu ja vaata kunsti,
tee teine samm - tee seda iga päev, 
kolmas samm - loo õnnelikku kunsti!"

* Tulme – kogum objekte, mis on muuseumi kogudesse vastu võetud.

 

Jaanus Eensalu on maalikunstnik, graafiline disainer ja õppejõud. Oma loomingulise haridusteekonna on ta läbinud Tartu Ülikoolis ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, kus toimetab nii osakonnajuhatajana kui kaasprofessorina. Kunstniku arvates on kunsti- ja disainiharidus täna eriti oluline, sest aitab mõista meie kiiresti muutuva maailma suundumusi. 
Eensalu on Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige. Näitustel on ta esinenud juba alates 1971. aastast, lisaks on ta loonud mitmeid näitusekujundusi.

Näitust saab vaadata Tõrva kirik-kammersaalis toimuvate ürituse ajal või kokkuleppel Ilmar Kõverikuga telefonil 5348 4900.