« Tagasi

MTÜ Tõrva Spordiselts kutsub liikuma - algab sügismatkasari „Otsi sõnu!“

23. septembril algab sügis, samal päeval saab alguse Spordinädal, mille raames Tõrva vallas on mitmeid liikumisüritusi ja saab tutvuda erinevate spordialade treeningutega. Vaid mõned päevad hiljem, 26.septembril, algab liikumisharrastajate seas populaarne mänguline liikumissari „Otsi sõnu".

Kutsume kõiki liikuma - selleks, et püsida füüsiliselt aktiivne, tuleks liikuda vähemalt üks tund päevas. Mõõduka koormusega on soovitatav liikuda vähemalt 150 minutit nädalast ning tugeva intensiivsusega vähemalt 75 minutit nädalas. Liikumine hoiab kontrolli all paljud terviseriskid ning aitab vältida kehakaalu tõusu. Sügismatkasari annab võimaluse liikuda omale sobival ajal, valida saab omale sobiva tempo ning valiku kas läbida kogu matkaring korraga või teha see mitmeks lõiguks ja liikuda mitmel päeval.

Matkasari koosneb neljast perioodist, iga periood kestab nädala - esmaspäevast pühapäevani. Iga nädala esmapäeval vahetub kontrollpunktides sedel pildiga, millel kujutatud eseme nimetus tuleb kanda ristsõna vastavasse lahtrisse, lahtri number on kirjas sedelil. Nelja matkaperioodiga koguneb kokku 40 sõna ja lahendub ristsõna. Ristsõna on alla laetav Tõrva valla kodulehel SIIN.

Tõrva matkaringi rajaga on tuttavad paljud liikumisharrastajad, rajal asuvad kontrollpunktidki on teada, need asuvad samas paigus ka sellel matkaperioodil. Kel aga rada veel tuttav pole, saab rajakaartiga tutvuda valla kodulehel. Tõrva Terviseraja 11,1 km pikkune matkaring on looduses tähistatud rajatähistega, lisaks on rajal infotahvlid erinevate raja äärde jäävate objektide tutvustusega. Samuti saab näha kevadmatkadest tuttavat näitust - Tõrva suvituslinn aastast 1937.

Nelja nädala pikkune matkasari lõppeb pühapäeval, 23. oktoobril ja selleks ajaks peaks olema leitud kõik 40 sõna ja lahendunud ristsõna. Lahenduse leidnud ristsõna vastuseid ootame e-postile tiina.neumann@torva.ee kuni 28. oktoobrini. Kõigile vastuse saatjatele on osavõtumeene.

Tõrva valla sügismatkad 2022 toimumist toetavad Tõrva Vallavalitsus ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp.

Tõrva liigub!