« Tagasi

Papsid pidasid lahingut

Laupäeval, 12. novembril oli näha Tõrva kesklinna ümbruses liikumas nobedal sammud mitmeid peresid - peeti papside lahingut! 
 
Põneva ja tegevusterohke raja valmistasid ette Kaitseliidu Valgamaa malev, Valgamaa Noorkotkad ja Kodutütred ning Tõrva vald toetas osavamaid papse ka väärikate auhindadega.
 
Tõrva keskväljakul said isad enda kätte ülisalajase dokumendi, kuhu oli märgitud missiooni legend. Missiooni lõpus ootas võistlejaid "pomm", mis oli tarvis kahjutuks teha. Kõik Tõrva valla isad seda loomulikult ka suutsid! 
 
Rajal sai panna oma teadmised proovile nii males, meditsiinis kui ka matemaatikas. Samuti kontrolliti papside osavust nööbiõmblemises, õunakoorimises ja loogika ülesannete juures. Kätt sai proovida päästeameti tööd proovides. Osavust ja taktikalist mõtlemist läks aga vaja mõõgavõitluses, vibulaskmises ning pommi kahjutuks tegemisel.
Kõige kiiremad ja osavamad olid:
  • Rene Schütz ja Sven Veskijärv - auhinnaks Lange motokeskuse kinkekaart 100 euro väärtuses
  • Perekond Lupp - Tartu militaarseikluse kinkekaart 50 euro väärtuses
  • Perekond Sulg - Viljandi Männimäe bowlingu kinkekaart 50 eurot väärtuses
Põneva seiklusraja üks korraldajatest Margit Kolju sõnas, et osalejaid oli omajagu: "Papside lahingust osavõtjad avaldasid soovi, et järgmisel aastal võiks samuti midagi sellist korraldada. Oli suurepärane ilm ning rahule jäid nii korraldajad kui raja läbijad."
 
Suur tänu korraldajatele ja osalejatele!