« Tagasi

Tõrva vald sai 14 giidi!

Mais ja juunis korraldas Tõrva vald esimese ametliku giidide atesteerimise. Põhjaliku protsessi käigus sooritati teooriaeksam ning läbiti praktiline osa. Edukalt läbisid programmi ja teenisid diplomi 14 giidi, kes said atesteeritud järgnevaks viieks aastaks.

Tõrva piirkonna turismikoordinaator Justina Greblikaite sõnas, et atesteerimine oli mahukas ja tõsine protsess ning ega kergekäeliselt selles valdkonnas tegutsemist lubada ei tohikski. Greblikaite sõnul tõestasid atesteeritud giidid oma häid teadmisi ja suhtlemisoskust vaatamata sellele, et mõnele oli see alles esimene kogemus antud valdkonnas. "See on väga tore, et Tõrva sai korraga nii palju toredaid ja valda hästi tundvaid giide ning loodan, et inimesed hakkavad neid nüüd ka koheselt reisijuhtideks broneerima." 

Kokku tundis giidiks saamise vastu huvi koguni 37 inimest, kellest mitmedki elasid Tõrvast kaugemal, kuid programmi täies mahus läbimiseni nad ei jõudnud. Teooriaeksamiks valmistumiseks töötasid eksamineeritavad läbi ette antud abimaterjalid, mille najal olid ka koostatud küsimused teooriaeksamiks. Enne praktilist ülesannet said kandideerijad osaleda ka Eesti giidide liidu esinaise Veronika Meibaumi koolitusel «Giid – oma piirkonna visiitkaart».

Praktilises osas tõmbasid kandidaadid loosipiletiga tutvustatava objekti, mille seas võis olla näiteks Tõrva keskväljak või gümnaasiumi park aga ka Hummuli mõis, Helme ordulinnuse varemed, Taagepera ja Holdre lossid, Mulgi elamuskeskus jpt. Samuti tuli sisustada bussis teekond järgmise vaatamisväärsuseni. 

 

Tõrva valla atesteeritud giidid:

Tiina Saidla

Margus Gaver

Guido Kuum

Marlén Kansonen

Carmen Põldsalu

Priit Pavelson

Helis Pavelson

Laura Lõoväli

Imre Arro

Jaanika Toome

Estike Uibopuu

Tiina Laidvee

Maarit Meltsas

Madli Kivisik

Lisainfo ja giidide tutvustus on leitav Tõrva valla turismilehel https://visittorva.ee/meist/giidid/