« Tagasi

Tõrva linn tähistas 98. sünnipäeva kontserdi ja hõbelusikate peoga

2. juulil alustati sünnipäeva tähistamist keskväljakul hõbelusikate jagamisega Tõrva valla vastsündinutele, kelle sünniaeg jäi vahemikku 2023. aasta maist 2024. aasta aprillini. Uusi ilmakodanikke sündis selle aja jooksul 46, nende seas ka kolm paari kaksikuid. Noorimaid vallaelanikke tervitasid Tõrva vallavolikogu esimees Maido Ruusmann ning Tõrva vallavanem Helen Elias. 

Muusikalisi vahepalasid pakkusid lusikapeol osalejatele Tõrvalille mudilased ja Tantsustuudio LYS tantsulapsed Ulvi Riitsalu juhendamisel. Uusi ilmakodanikke ja nende perekondi kostitati ka puuviljade ning sünnipäevatordiga. 

Õhtusel Tõrva linna sünnipäevakontserdil "Talendid koju" esines Tõrvast pärit sopran Melissa Purason (endise nimega Maisla), keda toetasid külalisesinejatena sopran Viktorija Agnese Vancāne ja kontsertmeister Jaanika Rand-Sirp. Melissa on õppinud laulmist õpetaja Maie Kala käe all ning nüüdseks lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse klassikalise muusika erialal. 

Sünnipäevakontserdil pakuti Tõrva valla vapiga torte, mille valmistas Kairi Kohvik ning lilledega lavakaunistused pärinesid Keskväljaku lillesalongist.

Linna sünnipäevaga sattus samale päevale ka prantslasest tänavatsirkuse artisti, Prantsusmaalt monorattal Eestisse sõitnud Sylvain OULALA etendus, kus teiste trikkide seas loobiti nuge ja sõideti ringi kõrge monorattaga.

Tõrva sai linnaõigused 2. juulil aastal 1926 koos Türi, Tapa, Põltsamaa ja Nõmmega.