Tõrva Veemõnula

Avatud E-N 14.00-22.00
R-P 10.00-22.00
https://www.facebook.com/TorvaVeemonula
https://veemonula.ee/
Puiestee 1, Tõrva
Tel: 5197 5000
torva@veemonula.ee

Tõrva Veemõnulas ootavad Sind kolme rajaga 25-meetrine bassein, neli erinevat sauna, suur laste- ja mõnubassein, kaks mullivanni, lõõgastusala ja päikeseterrass.

Veemõnulas asub basseinibaar, kus saab mugavalt käepaela soetada karastusjooke ning kokteile. Lisaks pakume einestamisvõimalust Tõrva Veemõnula kohvikus, kus pakkumisel nii kerged suupisted, toekamad eined kui ka magusad koogikesed. Kohviku külastamiseks ei pea olema veekeskuse klient. 

Veemõnulemiseni!

 

Tõrva ujula-õpilaskodu ehitus

23. aprillil sõlmiti leping Tõrva ujula-õpilaskodu ehitamiseks. Valmimistähtajaks on planeeritud 2021. aasta aprill.

Hoone ehitusprojekti koostas OÜ BOA ja selle arhitektuurne lahendus on planeeritud modernne ja taotluslikult erinev senisest koolihoonest. Kompleks hakkab paiknema praeguse Tõrva gümnaasiumi spordisaali vahetus läheduses ning hooned ühendatakse omavahel galeriiga. Ujulasse on planeeritud kolme rajaga 25-meetrine ujumisbassein eraldi lastebasseini, mullivanni, viie erineva sauna ning seesmise ja välise lõõgastusalaga. Hoone teisele korrusele on planeeritud kuni 33 inimest majutav hosteli tüüpi õpilaskodu Tõrva Gümnaasiumi õpilaste, välisõppejõudude kui spordilaagrite tarbeks. 

Parima pakkumise ehituseks tegi AS Ehitustrust, kellega Tõrva valla tütarettevõte OÜ Tõrva Veejõud sõlmis ehituslepingu summas 2 381 900 eurot, millele lisandub käibemaks. Kuigi läbirääkimiste kandumine eriolukorra aega alandas hinda lühikese ajaga ligi 90000 euro võrra, ehitatakse sõlmitud lepingu alusel valmis hoone välismaht ja I korrus, kus basseinid ja saunad, terves ulatuses, kuid II korrusele planeeritud toad, parkla, välibassein ja - saun jäävad ehitusprotsessi edasisse etappi, mille jaoks tuleb hakata rahastamisvõimalusi otsima.

21. aprillil toimus Tõrva vallavolikogu istung, milles võeti vastu otsus võtta investeerimislaen, millega tagatakse ujula-õpilaskodu ehituseks rahalised vahendid. 

13. mail alustati ehitustöödega. Selleks korraldati tutvustav üritus, kus said sõna Tõrva ujula-õpilaskoduga seotud inimesed ja tutvustati projektlahendust. Eriolukorra tõttu avalikku üritust ei korraldatud ning inimesed said ehituse algusest osa Facebooki otseülekande vahendusel.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann andis ülevaate projekti planeerimisprotsessist ja rääkis ujula olulisusest Tõrva valla elanikele. Samuti said sõna Tõrva gümnaasiumi direktor Ivar Hanvere ja ehitusfirma AS Ehitustrust esindaja Alar Jõgi. Omapoolse videotervituse edastas projekteerimisfirma OÜ Boa esindaja Jürgen Lepper. Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sai ka ise proovida kopajuhi ametit ning tegi algust ehitusplatsil olevate ebavajalike ehitiste lammutamisega. Ehitusfirmale kingiti Tõrva valla sümboolikaga kindad, et töötegemine sujuks õlitatult ja juba järgmisel aastal oleks võimalik ujulas veemõnusid nautida. 

 

Video ehitustööde algusest tehtud otseülekandest. 

Galerii ehituse algusest. 

Tõrva ujula-SPA

 
Neli Tõrva piirkonna omavalitsust on juunis 2016 sõlmitud ühinemislepingus paika pannud, et osa uuele omavalitsusele riigi poolt eraldatavast 1,2 mln euro suurusest ühinemistoetusest kasutatakse piirkonna elanike jaoks olulise ujula-SPA rajamiseks Tõrva linna.
 
Tõrva linnapea Maido Ruusmann selgitas, et eesmärgiks on rajada Tõrva kaasaegne ujulakompleks, mis oleks traditsioonilise ujula ja kaasaegse SPA sümbioos, pakkudes lisaks sportimisele ja harjutamisele ka lõõgastumisvõimalusi.
 
Hoone arhitektuurne lahendus on planeeritud moderne ja taotluslikult erinev senisest koolihoonest. Linnapea selgitas, et ujulakompleksi teisele korrusele on lisaks plaanitud rajada õpilaskodu, mida koolivälisel ajal saaks kasutada ka hostelina.
 
Ujulakompleks on planeeritud rajada eraldi hoonena Tõrva Gümnaasiumi juurde, olles ühendatud kooli kõige uuema, C-korpusega. 
 
Gümnaasiumi juures on olemas kogu vajaminev taristu (elekter, kanalisatsioon, vesi, keskküte, väga kiire Internet, suur parkla), ujulat saaksid kasutada kooliõpilased ning läbi selle suureneks ka kooli atraktiivsus õpilaste ja õpetajate seas. Vähem olulisem ei ole asjaolu, et kooli juures paiknema hakkav ujula-SPA pakuks gümnaasiumi juures olevate objektidega (staadion, valgustatud terviserajad, Vanamõisa järv) terviklikku võimalust sportimiseks, vaba aja veetmiseks, spordilaagrite korraldamiseks ning erinevate sündmuste läbiviimiseks.
 
Eeltoodu elluviimiseks on Tõrva Linnavalitsus alustanud ujulakompleksi projekteerimisprotsessiga ning ootab ka tõrvakate ja Tõrva sõprade panust rajatava hoone ruumiprogrammi, funktsionaalsuse ja pakutavate teenuste osas. Oluline on meeles pidada, et ettepanekud peaksid lähtuma sellest, et hoone üldpind ei muutuks.
 
Koostamisel oleva ujulakompleksi eskiislahendus on aluseks tasuvus- ja teostatavusanalüüsi tegemiseks ning lahendus võib seetõttu finantskaalutlustest lähtuvalt muutuda. 
 
Lisainfo:
Maido Ruusmann
Tõrva linnapea
529 7969