Tõrva Vallavalitsus kutsub üles toetama Ukrainat

Tõrva Vallavalitsus otsustas toetada Ukrainas asuvat sõprusomavalitsust Baranivkat ning kutsub üles ka tõrvakaid seda tegema!
 
Tõrva sõprusomavalitsus Baranivka saatis nädalavahetusel humanitaarabi palve: vaja oleks näiteks diiselgeneraatoreid, veekanistreid, kütuseid ja määrdeid ning puudus on ka esmaabi pakkidest.
Täna, 28. veebruaril otsustas Tõrva vallavalitsus sõprusomavalitsust toetada rahaliselt, eraldades selleks 10 000 eurot reservfondist.
 
"Sõpru tuleb igal juhul aidata ja eriti veel sellises olukorras," sõnas Tõrva vallavanem Maido Ruusmann. "Rahalise panuse kasuks otsustasime põhjusel, kuna kaupade tarne õigesse piirkonda on hetkel väga keeruline seoses pikkade järjekordadega piiril ning esemete kogumine ja tarne võib võtta liiga kaua aega. Kutsume ka teid, head tõrvakad, endapoolset panust andma!"
 
Kuidas sõprusomavalitsuse heaks annetada?
Annetuse tegemiseks saab raha kanda Tõrva Vallavalitsuse kontole (EE231010202007043007 - SEB pank, EE442200001120082651 - Swedbank).
Selgituseks kirjutada "Ukraina heaks". Viitenumbrit ei ole tarvis lisada.
Vallavalitsus toimetab annetused edasi Baranivka omavalitsusele.
 
Kuidas saab veel aidata?
Juhuks, kui Tõrva valda on saabumas sõjapõgenikke, koondame infot võimalikest majutuskohtadest ning muust abist, mida kohalikud elanikud on valmis hädasolijatele pakkuma. Vajaduse ilmnedes võtame abipakkujatega ühendust.
Abipakkumisest teatamiseks saada kiri e-posti aadressile kriis@torva.ee
Kui pakud peavarju, siis lisa juurde ka tingimused ning mitu inimest ja kui pikal perioodil oleks võimalik majutada.
 
Aitame üheskoos!