Valgamaal tunnustati parimaid!

14. jaanuari õhtul toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses tänuüritus „Valgamaa tänab 2021". Välja anti mitmeid tunnustusi, millest paljud jõudsid ka Tõrva valda.
 
Valgamaa Noorsootöökeskuse Tankla tunnustustest jõudsid Tõrva valda aasta noorsootöötaja ja aasta kogukonna noorsootöökäivitaja nimetused.
Aasta noorsootöötajaks nimetati Taavi Kärt, kelle iseloomustamiseks on öeldnud, et on oma hea huumorisoone ja loomingulisusega teeninud ära väga paljude noorte lugupidamisega ning toetab alati noorte ideid oma mõtetega.
 Valgamaa aasta kogukonna noorsootöö käivitaja 2021 on Giia Timpson, kelle pealehakkamine ja entusiasm on andnud kohalikule kogukonnale ja noortetoale uue hingamise. Giia on toonud Ritsu palju värskust ja vaheldusrikkust.
 
Loomulikult paistavad tõrvakad silma spordiga! 
Valgamaa Spordiliidu auhinnad jagunesid nii:
Valgamaa edukaim sporditüdruk U16 vanuseklassis on Spordklubis Viraaž treeniv Bianka Uhtjärv! Lisaks suurepärastele tulemustele kergejõustikus on Bianka ka tõusev täht jalgpallis.
 
Noormeeste U18 vanuseklassis tunnistati parimaks kergejõustiklane Romet Kivi, kes treenib samuti Viraažis ning eelmine aasta tunnustati teda suurepäraste sporditulemuste eest ka auväärse Kultuuripärli auhinnaga.
 
Neidude U20 klassis oli võidukas kergejõustiklane Katre-Marit Liiv, kes samuti treenib spordiklubis Viraaž ning möödunud aastal võttis korraliku medalisaagi erinevatel võistlustel.
 
Valgamaa edukaim meessportlane seenioride vanuseklassis on kergejõustiklane Rein Mikk, kes on suurepäraste tulemustega silma jäänud nii siin- kui sealpool riigipiiri.
 
Valgamaa edukaim mees tehnikaspordis on bagikrossi sõitja Janar Kadak, kes pälvib auväärse tiitli juba teist aastat järjest.
 
Valgamaa edukaim noor tehnikaspordis on rallikrossi sõitja Maiko Tamm, kelle võistlustele oleme eelmisel aastal saanud palju kaasa elada.
 
Lisaks anti välja auhind Valgamaa multifunktsionaalne spordikeskus 2021, millega tunnustati Tõrva gümnaasiumi spordikompleksi!
 
2021. aastal eduka tegutsemise eest tunnustas Eestimaa Spordiliit Jõud ka aasta spordiüritust – Tõrva RattaÖÖd ning selle eestvedajat Tiina Neumanni!
 
Kultuurkapitali elutööpreemia pälvis Tiiu Loorman, kes on spordivaldkonda aktiivselt panustanud juba üle kolmekümne aasta. Ta on loonud aktiivselt tegutseva spordiklubi, mille tegevus on aastakümneteks muutnud tema enda elu ja suunanud paljude noorte valikuid. Tiiu on treener suure algustähega ja tõeline spordientusiast, kes tuleb alati appi nii nõu kui jõuga.
 
Valgamaa aasta tegu 2021 – Sipsiku Tarekese avamine!
Aasta teo tiitli pälvis ettevõtmine, mis tõi nii Tõrva valda kui kaugemale rohkelt elevust. Agrone gruppi kuuluv kohalik ettevõte Hummuli Agro otsustas sel aastal teha Hummuli lasteaiale erilise kingituse ning kinkida neile maaelu teemalise õuesõppeklassi Sipsiku Tareke.
Aitäh veel kord! 
 
Tõrva teeb!
 
Foto: Rain Aunapu