Tõrva valla tutvustus

Tõrva vald on oluline osa ajaloolisest Mulgimaast.

Mulgimaa on kultuuriline piirkond Lõuna-Eestis, mis köidab meeli unikaalse looduse ja pärandiga minevikust kui ka põnevate ettevõtmiste ja tegusate inimestega tänapäeval. Mulgimaal asub kolm omavalitsust: Tõrva vald, Mulgi vald ja Viljandi vald ning põnevatel ettevõtmistel saad hoida silma peal ja koguda inspiratsiooni Mulgimaa infoportaalis

Tõrva valla pindala on 649 km², Tõrva valla naabriteks on Valga maakonnas Otepää vald ja Valga vald, Tartu maakonnas Elva vald, Viljandi maakonnas Tarvastu vald ja Karksi vald. Valla territooriumil on 39 asustusüksust, nendest 1 vallasisene linn (Tõrva linn), 2 alevikku (Helme alevik, Hummuli alevik) ja 36 küla. 01.01.2022 seisuga elas Tõrva vallas 5992 inimest. 

Tõrva on ajalooline suvituslinn aastast 1937 ning kogu Mulgimaa kõige suurem linn. Tõrvas asub Baltimaade kõrgeim vettehüppetorn kõrgusega 11 meetrit, neli järve ning linnast voolab läbi Õhne jõgi. Meil on üks Eesti ilusaima loodusega spordikomplekse – mugavad terviserajad suusatamiseks, jooksmiseks ja matkamiseks, heal tasemel discgolfi rajad, uuendatud staadion ning vee- ja saunakeskus Tõrva Veemõnula.