Lemmikloomaregister

 

Hulkuvate ja järelevalveta lemmikloomade püüdmise ja varjupaika toimetamist korraldab Tõrva Vallavalitus ja kõik väljakutsed käivad läbi Tõrva Vallavalitsuse.
Väljakutse vajadusel helistada tööajal (8.00-17.00) telefonil 766 5318 keskkonnaspetsialist  Jane Mölder`ile või saata e-kiri: [email protected].

Väljaspool tööaega helistada väljakutseks ainult läbi hädaabinumbri 112 juhul, kui ohus on looma või inimese elu.

Alates 01.07.2024 on loomade varjupaiga teenuse kasutamise leping sõlmitud Tõrva Vallavalitsuse ja MTÜ Assisi Franciscuse Seltsi vahel, asukohaga Roosi 91K, Tartu. Looma all mõistetakse eelkõige lemmikloomi Loomakaitseseaduse § 2 punki 3 alusel.

 
Loomaomanik saab oma looma ise registrisse lisada otse LLRi portaalist www.llr.ee.
 
LLRi portaalist saab omanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma asukoha aadressi, teavitada looma surmast ning registreerida ka ise oma kiibitud lemmiklooma registrisse. Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.
 
Teenus asub aadressil www.llr.ee/e-teenindus
 
Lisaks saab portaalist tutvuda ka varjupaikades kodu-ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma. Registri kasutamisel tekkivate korduma kippuvate küsimustega saab tutvuda aadressil www.llr.ee/KKK

Kuidas kanda oma loom LLR registrisse?

  1. Mine aadressile www.llr.ee
  2. Logi sisse oma ID-kaardiga „E-teenindusse" (selle leiad kas lehe ülevalt paremalt või Avalehelt)
  3. (Kui Sinu nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse Sinu andmed ning selle all Sinu lemmiklooma andmed)
  4. Uue lemmiklooma registreerimiseks palun vajuta sinisele „Registreerin uue kiibitud looma" nupule
  5. Avaneb kohustuslik looma kiibi numbri kontroll, kus kontrollitakse ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud. Palun sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (see on 15-kohaline numbrikombinatsioon) ning vajuta „Kontrollin kiibi numbrit registrist" nupule.
  6. Kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ning „Salvesta" andmed.
  7. Kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid ka „Loomade nimekirjas" 
NB! Portaal on mõeldud ainult loomaomanikele enda lemmikloomade registreerimiseks.
 

Lemmikloomapidaja meelespea

Soovime  inimestele meelde tuletada ja südamele panna, et loomapidamisega kaasnevad kohustused, millega peab arvestama.

Järgnevalt anname ülevaate kõige olulisemast, mida loomapidaja peab meeles pidama:

·      Arvesta, et looma on lubatud pidada loomapidajale kuuluvas või tema valduses olevas ehitises või territooriumil. Loom ei tohi koduterritooriumilt välja pääseda.

·      Korterelamus looma pidades arvesta, et lisaks Tõrva valla lemmikloomade pidamise eeskirjale pead järgima ka korteriühistu kodukorda ja muid elamu ühist haldamist käsitlevaid dokumente.

·      Sinu loom ei tohi häirida avalikku korda ega ohustada teisi inimesi, nende vara ega loomi.

·      Loomaga avalikus kohas (nt tänaval, pargis) viibides pead tagama teiste loomade, inimeste ja vara ohutuse ning avaliku korra ning kasutama jalutusrihma, kandmisvahendit või suukorvi. Nii tagad enda lemmiklooma kui ka kaaskodanike ja teiste lemmikloomade ohutuse.

·      Arvesta, et loomapidajana kannad täielikku vastutust oma looma poolt tekitatud varalise või tervisekahjustuse korral, kui see tuleneb eeskirja (Tõrva valla koerte, kasside ja teiste lemmikloomade pidamise eeskiri) rikkumisest.

·       Lase oma lemmikloom loomaarsti juures registreerida ja märgistada mikrokiibiga. See on kindlaim viis peremehe tuvastamiseks looma kaotsimineku korral.  Mikrokiibiga märgistatud lemmiklooma saad ka ise registrisse lisada otse LLRi portaalist www.llr.ee (lemmikloomaregister).

·       Korista alati oma looma järelt. Selleks võta koeraga jalutama minnes kaasa väike kilekott (nt biolagunev kott, kasutatud kilekotike vms) kuhu saad korjata oma looma väljaheite ja selle hiljem prügikasti visata. Nii tagad enda kodukoha heakorra.

·       Hoolitse selle eest, et Sinu loom saaks vajalikku arstiabi ja et ta oleks õigeaegselt vaktsineeritud. Marutaudi vastu vaktsineerimine on kohustuslik.

·       Ennem lemmiklooma võtmist veendu, et Sul on piisavalt aega ja võimalusi temaga tegelemiseks ning pakkuda head kodu. Lemmikloom vajab igapäevast hoolt ning armastust. Arvesta, et kassi keskmine eluiga on 17 aastat ning koera keskmine eluiga on 12 aastat.