Mulgi mehe kuju Pikasilda- Mulgimaa idapiirile

Pikasilla külla, Mälestusmärgi kinnistule paigaldatakse puidust mulgi mehe puuskulptuur, millele lisatakse 3D tahvel Mulgimaa sildiga. Mulgi mehe kuju planeeritakse torupillimängijana, kuna torupilli mängimise traditsioon on piirkonnas reaalselt olemas. Puuskulptuur valmistatakse ja värvitakse traditsioonilistes mulgi värvides, ning selle püsimiseks paigaldatakse see postvundamendiga betoonalusele.
 
Projekti üldeesmärgiks on piirkonna kultuuripärandi kasutamine ja väärtustamine ning piirkonna muutmine atraktiivseks reisisihtkohaks.
 
Projekti otsesed eesmärgid:
  • Puuskulptuuri paigaldamine ja seeläbi Pikasilla kui osakese Mulgimaast teadvustamine erinevatele sihtgruppidele. 
  • Mulgimaa pärandi laiem tutvustamine erinevatele sihtgruppidele.
  • Osalemine ühtses Mulgimaa puuskulptuuride marsruudis:   http://mulgimaa.ee/turism/marsruudid/mulgimaa-puuskulptuurid
Projekti oodatav tulemus: Mulgi mehe puuskulptuur on vastavalt kavandatule välja raiutud, värvitud ja ettevalmistatud betoonalusele paigaldatud. Mulgi mehe kuju koos Mulgimaa sildiga annab teada, et ollakse jõutud Mulgimaale.
 
Otseste eesmärkide saavutamine tagab ka projekti üldeesmärkide täitmise – piirkonna kultuuripärand on kasutuses ja väärtustatud. H. Adamsoni tuntud luuleread „ku Pikäsilläst üle saa, suud anna mullal ma" on esile toodud maamärgina – mulgi mehe kujuga ning muudab seeläbi Pikasilla küla ja puhkeala visuaalselt atraktiivsemaks reisisihtkohaks.