Soojusvarustuse ja elektri tagamine Tõrva valla kogukondades kriisiolukorras

Kodanikuühiskonna innovatsioonifondi taotlusvooru esitatud projekti "Soojusvarustuse ja elektri tagamine Tõrva valla kogukondades kriisiolukorras" raames soetati Tõrva valla kogukondadele vajalikud vahendid, et tagada kriisiolukorras sooja ja elektri olemasolu. Soojuse ja elektri tagamine kogukondades kriisiolukorras on äärmiselt oluline, eriti kui ilmnevad loodusõnnetused, energiakriisid või muud hädaolukorrad. Sihtgrupp on Tõrva valla kogukonnad: Ritsu, Taagepera, Hummuli, Riidaja, Ala, Karjatnurme ja Tõrva. 

Projekti raames soetati kolm soojuskiirgurit (1 tk Veltron Sahara X 13kW ja 2 tk Hipers DHOW.120 12kW) ja üks generaator (Honda EU32i, 3,2kW). 

Eelnevalt selgitati välja kogukondade vajadused, toimusid kohtumised kogukonna liikmetega, kuhu olid kaasatud kohalik omavalitsus ja Tõrva Päästekomando. Hiljem tutvustati soetatuid vahendeid kogukondadele, et tagada oskused nende kasutamiseks.  

Projekti tulemusena kasvas kogukondade ja Tõrva vallavalitsuse omavaheline koostöö kogukonnakeskse valitsemisviisi kaudu ning tõusis elanikkonnakaitse võimekus kogukondades. 

Projekti "Soojusvarustuse ja elektri tagamine Tõrva valla kogukondades kriisiolukorras" toetasid Siseministeerium ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Eraldatud toetus oli 7187 eurot. 

 

 

Kesk-Eesti DMO arendusprojekt

 

Projekti eesmärk on Järva ja Viljandi maakonna ning Tõrva ja Põltsamaa valla turismiettevõtete konkurentsivõime kasvatamine läbi säästva turismi ja turvalise teenuse põhimõtteid rakendava turismiteenuse arendamise, samuti uute turismitoodete loomiseks koolitus- ja mentorprogrammi loomine ja rakendamine. Nimetatud programmi loomisel võetakse aluseks riikliku turismiinfosüsteemi ja Statistikaameti andmed, kaardistatakse piirkonna ettevõtjate arenguvajadused ja ootused arendustegevustele ning viiakse läbi külastajauuring. Projekti mõjul kasvab  turismiettevõtete konkurentsivõime ja piirkonna atraktiivsus külastajate seas üldiselt. Toimub piirkonna turismiettevõtete võrgustumine ja arendusorganisatsioonide põimumine, mis loob eeldused jätkusuutliku ja võimeka sihtkohaarendusorganisatsiooni (DMO) loomiseks.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Projekti eelarve on 133 366,67 eurot, millest toetuse summa on 100%.