Välissuhted

1990. aastal kirjutati alla sõprusleping Tõrva linna ja Laihia valla vahel. Laihia on Soome keskmise suurusega vald, mis asub ligi 400 km Helsingist põhja pool. Laihia vallaga toimunud koostöös on olnud kontakte koolide, noortegruppide, isetegevuslaste  ja ettevõtjate vahel, samuti Helme kiriku ja Laihia kiriku vahel.
 
2000. aastal sõlmis Tõrva linn sõpruslepingu Poola linna Łukowiga Łukowis. Łukow on 600 aastat vana Poola linn, mis asub Lubelskie vojevoodkonna loodeosas. Samal aastal kirjutati alla sõprusdeklaratsioon Tõrva linna ja Grantsville'i linna vahel, mis asub Garrett'i maakonnas Marylandi osariigis Ameerika Ühendriikides. Aastatel 2000 ja 2001 õppisid Tõrva Gümnaasiumi kaks lõpetajat ühe semestri Garrett'i maakonna kolledzis, aastatel 2002 ja 2003 olid Grantsville'i ja Tõrva 4. ja 5. klasside õpilastel  kirjavahetus-projektid. Delegatsioonid Grantsville'st, Garrett'i maakonnast ja Marylandist on mitmel korral külastanud Tõrva linna.
 
Tõrva linnal on 2007. aastal allkirjastatud sõprusleping  Norra Hemsedali Kommuuniga. Hemsedali vald asub Buskerudi maakonnas Hallingdali rajoonis. Valla pindala on 753 ruutkilomeetrit ja elanike arv 1876 (2004. a) ning asub Oslost 220 km ja Bergenist 330 km kaugusel. Hemsedal on tuntud kui Norra suuruselt teine suusakuurort. Hemsedali vald on sõprussuhetes Essunga kommuuniga Rootsist, mis on ühtlasi ka Tõrva sõpruspartner. Sõprusleping Tõrva linna ja Essunga Kommuuni vahel sõlmiti 2003. aastal. Suhted Tõrva ja Essunga kommuunis asuva Nossebro vahel said alguse juba 1990-ndate aastate keskel. Tõrva Gümnaasiumi ja Nossebro kooli vaheline õpilasvahetusprojekt kestis 9 aastat (1995-2003). Nossebro Lions Club on sõprussuhetes Tõrva LC-ga. 2011. aasta augustis toimus Tõrvas Põhjamaade sõprusringi kohtumine, kus osales ka Essunga delegatsioon.
 
2011. aasta oktoobris allkirjastasid Tõrva linnapea Agu Kabrits ja Fonyodi linna volikogu liige Gábor Farkas Tõrva ja Fonyodi koostööprotokolli. Toimuvad delegatsioonide kohtumised ja kontaktid koolide, noortekeskuste ja kultuuriasutuste vahel, mis võimaldab kohalikel inimestel kogeda piiriüleseid tegevusi kaasaegses Euroopas.
 
28. septembril 2017 allkirjastati sõpruslepingud Baranivka omavalitsusega Ukrainast ja Lazdijai omavalitsusega Leedust. Mõlemad omavalitsused omavavad ka sõpruslepinguid omavahel ja ka Lukowi linnaga Poolas.