Tõrva terviserajad

Tõrva terviserada asub Vanamõisa järve ümbritsevas looduskaunis parkmetsas, kulgedes mööda põlispargi tee- ning järveümbruse metsaradu. Selle kaudu on nüüdsest ühendatud Tõrva gümnaasiumi hoone, Vanamõisa järve rannaala ja gümnaasiumi staadionikompleks.

Tõrva terviseraja matkaringi pikkuseks on 11,1 km. Matkarada kulgeb mitmepalgelise loodusega kaunite paikade keskel. Matkaring saab alguse Tõrva gümnaasiumi pargist ja raja äärde jäävad mitmed vaatamisväärsused: Keisripalu mets, Orjakivi, Helme kalmistu, Tikste ürgorg koos Tikste ja Pokardi paisjärve ning Tikste ojaga, mille kaldal saab näha liivakivipaljandit ja silmaallikat. Samuti läbib rada dendroparki, Tantsumäge ja Linnamäge, raja kõrval on Riiska ja Vanamõisa järved ja Õhne jõgi. Tõrva terviserajal toimuvad aastaringselt erinevad liikumis- ja tervisespordiüritused: Tantsumäe mägede jooks, maastikuratta talija suvekross, Tõrva triatlon, Tõrva Kolme Järve Jooks.

Tõrva Terviseraja kaart Google Mapsis

Vaata infot ka Terviseradade kodulehelt SIIN.

Info disc golfi raja kohta leiad SIIT. 

Hummuli terviserada

Hummuli terviserada algab Hummuli põhikooli eest ning kulgeb pikki põhjapoolset pargiserva Väike-Emajõeni ning pargi lõunapoolset serva mööda tagasi koolimaja juurde. Meie päevadeni säilinud Eesti mõisaparkidest on Hummuli üks nooremaid, üsna liigirikas, paljude võõrpuude ja põõsastega. Seda parki peetakse tüüpiliseks inglise stiili näiteks Eestis, mõis ja park tervikuna on huvitavad oma ajaloo ja kultuuripärandi poolest. Matka käigus tutvutakse kunagise mõisapargi ja parkmetsa erinevate osade taimestikuga. Hummuli terviserajal asuvad 2,2 ja 2,8 km pikkused terviserajad, võimlemisala ning 2,8 ja 3,1 km pikkused suusarajad. Hummuli mõisapargis asub ka 9-korviline disc golfi rada

Vaata infot ka Terviseradade kodulehelt SIIN.